Dzień Książki w naszej szkole

{gallery cols=1 width=140 alignment=left }zdjecia/2015_2016/20160423_dksiazki{/gallery}

23 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  W naszej szkole uczniowie otrzymali z tej okazji niezwykły prezent - zaproszenie na przedstawienie pt. „Kot w butach”, które przygotowali młodzi aktorzy z kółka teatralnego pod kierownictwem pani Joanny Muskus.      Przygody tytułowego kota w butach (w tej roli Zuzia Ruda z kl. VIc ) śledzili z zainteresowaniem nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również zaproszeni goście- laureaci miejskiego konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną pt.  „Książka moich marzeń” wraz z opiekunami.  Podczas akademii zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

XVII Festiwal Małych Ojczyzn Lokalnych

{gallery cols=1 width=140 alignment=left }zdjecia/2015_2016/20160509_festiwal{/gallery}

Od 9 do 12 maja odbywał się w naszej szkole już po raz siedemnasty Festiwal Małych Ojczyzn Lokalnych. Podobnie jak w ubiegłych  latach uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu i działalności Joanny von Schaffgotsch- Gryzik. Nie zabrakło także konkursu recytatorskiego gwarowego dla klas młodszych i starszych. Wybieraliśmy Ślązaka Szkoły, którym została  Klaudia Ogrocka z kl. VI c.  Podczas uroczystego zakończenia festiwalu nagrodzono także laureatów pozostałych konkursów m.in. na oś czasu przedstawiającą historię naszej szkoły, drzewo genealogiczne absolwentów „Trójki”, prezentację multimedialną „Patroni rudzkich szkół”, grę  pt. „Moja dzielnica” oraz fotografię przedstawiającą rudzkie kapliczki i krzyże. Uroczystość uświetnił występ uczniów  z kl. Ia przygotowany pod kierownictwem pani Anny Rudy.

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski

{gallery cols=1 width=140 alignment=left }zdjecia/2015_2016/201600414_chrzest{/gallery}

W tym roku obchodzimy jubileusz 1050-lecia chrztu Polski. Z tej okazji 14 kwietnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie przypominające o tym ważnym dla naszego kraju wydarzeniu. Na scenie nie mogło zabraknąć Mieszka I, którego chrzest wyznaczył nowy etap w historii Polski oraz czeskiej księżniczki Dąbrówki i biskupa Jordana. Pod koniec uroczystości chętni uczniowie i nauczyciele mieli okazję przejść przez rybę, podobnie jak robi to młodzież zgromadzona na polach lednickich. Otrzymali również specjalnie przygotowane na tę okazję naszyjniki z czerwoną rybą – symbolem chrześcijaństwa.

Konkursy czytelnicze

{gallery cols=1 width=140 alignment=left }zdjecia/2015_2016/20160330_kczytelniczy{/gallery}

W marcu i kwietniu odbyły się w naszej szkole dwa konkursy czytelnicze. W pierwszym wzięło udział siedmioro czwartoklasistów. Zmagania dotyczyły przygód sympatycznego ducha Maćka z książki Anny Onichimowskiej „Duch starej kamienicy”. Pierwsze miejsce zajęła Anna Spałek z kl. IV a, drugie Rafał Cisowski z klasy IV a i Karolina Kempa z kl. IV b . Trzecie zdobyła Anna Kozioł z kl. IV a. Drugi konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich i wymagał przeczytania „Piątki z Zakątka” K. Drzewieckiej. Najlepszy okazał się uczeń klasy IIIb, Marcel Bartkowiak. Drugie miejsce zajęła Julia Roszkowska z kl. IIIa, a trzecie Wiktoria Zegardło z kl. IIIb. Gratulujemy wszystkim laureatom!

Omnibus

Dnia 3 marca dwudziestu pięciu trzecioklasistów przystąpiło do etapu szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej OMNIBUS. Test wymagał od uczniów wykorzystania wiedzy polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz wiadomości z zakresu pierwszego etapu kształcenia ogólnego.

I miejsce zdobyła Julia Roszkowska z klasy III a
II miejsce osiągnęła Marta Kokot z klasy III b
III miejsce przypadło w udziale Paulinie Przesdzing z klasy III a.

Dnia 10 marca 2016 r. Julia, Marta i Paulina reprezentowały naszą szkołę na etapie miejskim konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 18 w Kochłowicach. Tam również należało rozwiązać test. Uczniowie musieli wykazać się jednak dość rozległą wiedzą ogólną z zakresu pierwszego etapu kształcenia, a często wykraczającą poza ten etap.

A teraz … super wiadomość!
Nasza JULIA ROSZKOWSKA została OMNIBUSEM MIEJSKIM 2016 roku!
MARTA KOKOT zdobyła WYRÓŻNIENIE!

SERDECZNIE GRATULUJEMY I BARDZO SIĘ CIESZYMY! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW EDUKACYJNYCH I RÓWNIE UDANYCH STARTÓW W KOLEJNYCH KONKURSACH!

Organizatorki etapu szkolnego:
Joanna Stefańska i Mariola Szczurek
wraz z Dyrekcją i całą społecznością szkolną.